V Domově pro seniory Jasenka – Vsetín slaví vítězství

07.11.2019

Domov pro seniory Jasenka – Vsetín, který je součástí příspěvkové organizace Sociální služby Vsetín, zvítězil v soutěži s názvem Domov plný života. Soutěž každoročně vyhlašuje vzdělávací a poradenská společnost DTO CZ. Slavností předání cen proběhlo ve čtvrtek 17. října 2019 v nové aule VŠB-TU Ostrava během XXIII. ročníku kongresu Gerontologické dny Ostrava.

Tématem letošního ročníku soutěže bylo motto „Krajina v nás a kolem nás” a mohly se do ní zapojit domovy pro seniory a domovy pro osoby se zdravotním postižením. Tato soutěž probíhá již od roku 2005. Senioři z Domova na Jasence se pod vedením aktivizační pracovnice a dobrovolnice rozhodli vyrobit dvě soutěžní díla. Prvním z nich byla papírová koláž vyrobená pomocí techniky muchláže, kresby a malby.

Druhým, výherním dílem, byl papírový 3D model vysněné zahrady Domova, jejíž vybudování je naplánováno na rok 2020. I toto dílo bylo zhotoveno z papíru za pomoci různých výtvarných technik – muchláže, stáčení novin, lepení krabiček různých velikostí, stříhání, kresby aj. „Naši klienti se do výroby tak ponořili, že na projektu pracovali i celé dny… byli a jsou úžasní. Někteří sami ani netušili, jaký kreativní umělec se v nich ukrývá, ” sdělila aktivizační pracovnice Miroslava Lochnerová.

Slavnostního předávání cen dne 17. října 2019 v Ostravě se osobně zúčastnili klienti DS Jasenka a zároveň tvůrci díla – paní Milena Sokolová, paní Helena Hurtová, pan Pavel Zapalač a pan František Dokoupil. Doprovodila je také ředitelka Sociálních služeb Vsetín, p. o., paní Mgr. Michaela Pavlůsková a dobrovolnice Domova pro seniory Jasenka paní Mgr. Vlasta Březovská, která je rovněž spoluautorkou díla. Kromě památečních listů si účastníci odnesli dárkové koše s upomínkovými předměty a pochutinami.

Zájemci si mohou prohlédnout oceněné dílo v hlavním vchodě do Domova pro seniory Jasenka. Děkujeme všem zapojeným za reprezentaci naší organizace v této soutěži a aktivní přístup při tvorbě společného projektu.

 

Autor textu: Mgr. Dita Gabryšová


 Zpět