V PODLESÍ SE SLAVIL DEN SENIORŮ

03.10.2015

V rámci oslav Dne seniorů, proběhlo 29. 9. 2015 v Domově pro seniory Podlesí Palačinkové odpoledne. Slavnostního odpoledne si užíval hojný počet uživatelů a těm, kteří se z jakéhokoliv důvodu zúčastnit nemohli, přinesli pracovníci spolu s dobrovolníky palačinky na pokoj, kde jim také k svátku seniorů popřáli.

Příjemným zpestřením slavnostního odpoledne byla bezesporu přítomnost dětí ze ZŠ Kateřinice, se kterými proběhlo společné soutěžní klání. Za odměnu dětem naše dobrovolnice krásně namalovala obličeje.  Za doprovodu pana Žlebka si všichni zazpívali i zatančili. Celým Domovem se nesla sladká vůně palačinek.

Oslava následně pokračovala 1. 10. 2015 svátečním posezením při kávě.

Naši uživatelé často vzpomínali na chvíle, kdy pekli doma jablečné koláče, což byl impuls k přechodu od vzpomínání k realizaci a následnému pečení koláčů v Domově na jednotlivých pavilonech.

Na zahradě našeho Domova jsme nasbírali jablka a společně je upravili tak, abychom jimi mohli koláče naplnit. Bylo kouzelné sledovat, jak se každý ze seniorů do pečení zapojil. Někdo strouhal jablíčka, jiný je rozprostíral na vyválené těsto a sladil, další je krásně zavinul, potřel a dal péct. Odměnou byl jedinečný pocit ze společně odvedené práce a spokojenost, protože všem přítomným při kávě a za zpěvu lidových písniček, koláče velmi chutnaly.

 


 Zpět