„Fašiangová zábava”

28.02.2019

Operačný program: Interreg V-A SK-CZ

Kód výzvy: INTERREG V-A SK-CZ/2016/02

Registrační číslo: NFP304030C855

 

V úterý 19. února 2019 proběhla již sedmá společná aktivita projektu „Spoločná cesta k novému domovu”, tentokrát s názvem „Fašiangová zábava”. Od 12:30 se v Kulturním domě slovenské obce Pruské začali sjíždět účastníci ze Sociálních služeb Uherské Hradiště, Sociálních služeb Vsetín, Domova sociálních služeb Adamovské Kochanovce a Centra sociálních služeb LÚČ-Pruské.

Po vzájemném přivítání účastníků již nic nebránilo zahájit pravou fašankovou zábavu. Nejprve se představili klienti z pořádající organizace CSS LÚČ-Pruské se svým hudebně-recitačním vystoupením na téma tradice pochovávání basy. Po tomto vystoupení dostali prostor klienti DSS Adamovské Kochanovce, kteří předvedli svůj talent pro zpěv, recitaci i tanec. Dále vystoupili klienti spolu se zaměstnanci Sociálních služeb Uherské Hradiště, kteří si připravili pásmo fašankových písniček s doprovodem harmonikáře. Kulturní část programu uzavřely Sociální služby Vsetín, prezentované panem Vratislavem, talentovaným zpěvákem z řad klientů. Ten bez ohledu na technické problémy s hudebním podkladem zazpíval píseň Schody do nebe a skladbu Půlnoční, kdy se svými hlasy přidali i přítomní návštěvníci.

Poté již bylo zahájeno první taneční kolo, kde se každý mohl představit a předvést svůj kostým. Bylo zde možné spatřit tradiční masopustní masky (např. smrtku, hudebníky, čerta, kominíka), masky zvířecí (medvěda, kobylu, žabku), tak i masky novodobé (mušketýr, orientální tanečnice aj.).
Po tanečním kole následoval pozdní oběd – zelí a zabijačkové speciality. Ihned, jak všem po vydatném obědě trochu vytrávilo, tak se pokračovalo v taneční zábavě plné lidových i novodobých písní, které hrála živá kapela. V mezičase bylo také možné ochutnat další dobroty jako zákusky, koláčky či koblihy. Celé masopustní hodování bylo zakončeno večeří. Zaměstnance jednotlivých služeb také během odpoledne čekala prohlídka nově zřízené komunitní domácnosti pro 6 uživatelek v zařízení Centra sociálních služeb LÚČ.

Kolem šesté hodiny nastal čas se rozloučit. Účastníci byli od klientů z CSS-LÚČ obdarováni drobnými dárky vlastní výroby a pak se již všichni účastníci vydali na cestu domů.

Mgr. Dita Gabryšová

 

Fotogalerii z akce připravujeme.


 Zpět